InfoCase Rugged Tempered Glass Screen Protection for Honeywell EDA10A - For LCD Tablet - Scratch Resistant, Impact Resistant, Smudge - (INF-SG-HNW-EDA10A)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Display Type Supported: LCD
Device Supported: Tablet
Surface Hardness: 9H
Rugged: Yes
Touch Compatibility: Yes
Features: High Optical Clarity,Easy to Apply,Bubble-free,Oleophobic Coating,Anti Smudge,Durable,Nano Coating
Product Material: Tempered Glass
Durability: Scratch Resistant,Impact Resistant,Smudge Resistant,Oil Resistant,Fingerprint Resistant,Dust Resistant
Compatibility:
Honeywell ScanPal EDA10A
Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility: ScanPal EDA10A
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | INF-SG-HNW-EDA10A |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | InfoCase |
| Product Name | Rugged Tempered Glass Screen Protection for Honeywell EDA10A |
| Product Type | Screen Protector |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Device Supported | Tablet |
| Surface Hardness | 9H |
| Rugged | Yes |
| Touch Compatibility | Yes |
| Features | High Optical Clarity,Easy to Apply,Bubble-free,Oleophobic Coating,Anti Smudge,Durable,Nano Coating |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Tempered Glass |
| Durability | Scratch Resistant,Impact Resistant,Smudge Resistant,Oil Resistant,Fingerprint Resistant,Dust Resistant |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Honeywell ScanPal EDA10A |
| Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility | ScanPal EDA10A |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]