invisibleSHIELD Hybrid Glass Screen Protector - For LCD iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 11, iPhone XR - Impact Resistant, Shock - (200307583)
SKU:
200307583
UPC:
0840056139268
MSRP:
$17.95
$17.95
$16.95
Save:
$1.00 (5.57%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
10.92
(cm)
Height:
20.57
(cm)
Depth:
2.03
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Display Type Supported: LCD
Device Supported: iPhone 12,iPhone 12 Pro,iPhone 11,iPhone XR
Anti-microbial: Yes
Product Material: Glass
Durability: Impact Resistant,Shock Resistant
Height: 8.1" (205.74 mm)
Width: 4.3" (109.22 mm)
Depth: 0.8" (20.32 mm)
Weight (Approximate): 6.40 oz (181.44 g)
Compatibility: Apple - iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 11, iPhone XR
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | ZAGG, Inc |
| Manufacturer Part Number | 200307583 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zagg.com |
| Brand Name | invisibleSHIELD |
| Product Line | Hybrid Glass |
| Product Name | Hybrid Glass Screen Protector |
| Product Type | Screen Protector |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Device Supported | iPhone 12,iPhone 12 Pro,iPhone 11,iPhone XR |
| Anti-microbial | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Glass |
| Durability | Impact Resistant,Shock Resistant |
| Height | 8.1" (205.74 mm) |
| Width | 4.3" (109.22 mm) |
| Depth | 0.8" (20.32 mm) |
| Weight (Approximate) | 6.40 oz (181.44 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Apple - iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 11, iPhone XR |
[/custom-specifications]
invisibleSHIELD Hybrid Glass Screen Protector - For LCD iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 11, iPhone XR - Impact Resistant, Shock - (200307583)
MSRP:
$17.95
$17.95
$16.95
Save:
$1.00 (5.57%)
Out of stock