iStarUSA 5.25 Inch Drive Bay Adapter For SAS And SATA Internal Hot Swappable Black Supported SATA/600 Bays HDD TB X BPN-DE110P-BLACK
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Number of Hard Drives Supported: 1
Number of Hard Drives Installed: 0
Total Hard Drive Capacity Supported: 14 TB
Number of Total Expansion Bays: 1
Number of 3.5" Bays: 1
Hot Swappable Bays: Yes
Wireless LAN: No
Drive Interface: 12Gb/s SAS,SATA/600
Product Color: Black
Product Material: Aluminum
Form Factor: Internal
Compatible Drive Bay Width: 5.25"
Height: 1.65" (41.90 mm)
Width: 5.75" (146 mm)
Depth: 7.10" (180.30 mm)
Country of Origin: China
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | iStarUSA, Inc |
| Manufacturer Part Number | BPN-DE110P-BLACK |
| Manufacturer Website Address | http://www.istarusa.com |
| Brand Name | iStarUSA |
| Product Series | BPN |
| Product Model | BPN-DE110P |
| Product Name | BPN-DE110P Drive Bay Adapter |
| Product Type | Drive Bay Adapter |
| Technical Information | |
| Number of Hard Drives Supported | 1 |
| Number of Hard Drives Installed | 0 |
| Total Hard Drive Capacity Supported | 14 TB |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 1 |
| Number of 3.5" Bays | 1 |
| Hot Swappable Bays | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | 12Gb/s SAS,SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminum |
| Form Factor | Internal |
| Compatible Drive Bay Width | 5.25" |
| Height | 1.65" (41.90 mm) |
| Width | 5.75" (146 mm) |
| Depth | 7.10" (180.30 mm) |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]