Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Lexmark 2 x 550-Sheet Tray - 2 x 550 Sheet - Plain Paper (20L8801)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- CX962se
- CX950se
- CX961tse
- MX953se
- CX963se
- CX951se
- CX961se
- CS963e
- CX963xse
- CX962tse
- CX833xse
- CX833se
Media Capacity: 2 x 550 Sheet
Total Media Capacity: 1100
Media Type: Plain Paper
Height: 12.40" (314.96 mm)
Width: 23.10" (586.74 mm)
Depth: 25.60" (650.24 mm)
Weight (Approximate): 44.40 lb (20139.50 g)
Compatibility:
Lexmark Laser Printers:
Brand Compatibility: Lexmark
Country of Origin: China
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Xerox Corporation |
| Manufacturer Part Number | 20L8801 |
| Manufacturer Website Address | http://www.xerox.com |
| Brand Name | Lexmark |
| Product Name | 2 x 550-Sheet Tray |
| Product Type | Paper Tray |
| Technical Information | |
| Media Capacity | 2 x 550 Sheet |
| Total Media Capacity | 1100 |
| Media Type | Plain Paper |
| Physical Characteristics | |
| Height | 12.40" (314.96 mm) |
| Width | 23.10" (586.74 mm) |
| Depth | 25.60" (650.24 mm) |
| Weight (Approximate) | 44.40 lb (20139.50 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Lexmark Laser Printers:
|
| Brand Compatibility | Lexmark |
| Country of Origin | China |
[/custom-specifications]