Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Lexmark 3000-Sheet Tray - Plain Paper, Letter, Recycled Paper, Bond Paper, Card Stock, Glossy Paper - Letter (26Z0088)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Lexmark MX910de
- Lexmark MX912dxe
- Lexmark MX911dte
- Lexmark MS911de
Total Media Capacity: 3000
Media Size: Letter
Media Type: Plain Paper,Letter,Recycled Paper,Bond Paper,Card Stock,Glossy Paper
Media Weight: Letter - 16 lb (7257.48 g) to 68 lb (30844.28 g)
Height: 15.94" (404.88 mm)
Width: 14.45" (367.03 mm)
Depth: 20.79" (528.07 mm)
Weight (Approximate): 39.68 lb (17998.55 g)
Compatibility: Lexmark Printers:
Country of Origin: China
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Xerox Corporation |
| Manufacturer Part Number | 26Z0088 |
| Manufacturer Website Address | http://www.xerox.com |
| Brand Name | Lexmark |
| Product Name | 3000-Sheet Tray |
| Product Type | Paper Tray |
| Technical Information | |
| Total Media Capacity | 3000 |
| Media Size | Letter |
| Media Type | Plain Paper,Letter,Recycled Paper,Bond Paper,Card Stock,Glossy Paper |
| Media Weight | Letter - 16 lb (7257.48 g) to 68 lb (30844.28 g) |
| Physical Characteristics | |
| Height | 15.94" (404.88 mm) |
| Width | 14.45" (367.03 mm) |
| Depth | 20.79" (528.07 mm) |
| Weight (Approximate) | 39.68 lb (17998.55 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Lexmark Printers:
|
| Country of Origin | China |
[/custom-specifications]