Middle Atlantic 3 RU Fixed Security Cover - Steel - Black - 3U Rack Height - 5.25" (133.35 mm) Height x 19" (482.60 mm) Width x 1.10" (SF3)
SKU:
SF3
UPC:
656747021015
MSRP:
$97.27
$97.27
$63.99
Save:
$33.28 (34.21%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
48.26
(cm)
Height:
13.34
(cm)
Depth:
2.79
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Device Supported: Rack
Product Color: Black
Product Material: Steel
Compatible Rack Height: 3U
Height: 5.25" (133.35 mm)
Width: 19" (482.60 mm)
Depth: 1.10" (27.94 mm)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Certification: GREENGUARD
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | SF3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Name | 3 RU Fixed Security Cover |
| Product Type | Covering Panel |
| Technical Information | |
| Device Supported | Rack |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Compatible Rack Height | 3U |
| Height | 5.25" (133.35 mm) |
| Width | 19" (482.60 mm) |
| Depth | 1.10" (27.94 mm) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic 3 RU Fixed Security Cover - Steel - Black - 3U Rack Height - 5.25" (133.35 mm) Height x 19" (482.60 mm) Width x 1.10" (SF3)
MSRP:
$97.27
$97.27
$63.99
Save:
$33.28 (34.21%)
Out of stock