Middle Atlantic Custom Wide Shelf, 3 RU, 17.5"D, Textured - For Monitor, LCD - 3U Rack Height x 19" (482.60 mm) Rack Width - - Black - (RSH4S3XW)
SKU:
RSH4S3XW
UPC:
656747032622
MSRP:
$173.09
$173.09
$116.99
Save:
$56.10 (32.41%)
Warranty Information:
Lifetime
Condition:
New
Width:
48.26
(cm)
Height:
13.34
(cm)
Depth:
44.60
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Application/Usage: Monitor,LCD
Form Factor: Rack-mountable
Product Color: Black Powder Coat
Product Material: Steel,Aluminum
Height: 5.25" (133.35 mm)
Width: 19" (482.60 mm)
Depth: 17.56" (446.02 mm)
Rack Height: 3U
Rack Width: 19" (482.60 mm)
Assembly Required: Yes
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Certification: GREENGUARD
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: Lifetime
- Rack Shelf allows you to effectively utilize most of the space available with maximum dependability
- Comes in black powder coat color for an elegant and fashionable look
- Built with steel to offer great resistance to damage and deterioration
- Rack-mountable rack shelf allows maximum space utilization with easy and convenient access to the equipment
- Monitor application, usage for easy accessibility with items, valuables, equipment organizational, storage, placement convenience
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | RSH4S3XW |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Series | RSH |
| Product Name | Custom Wide Shelf, 3 RU, 17.5"D, Textured |
| Product Type | Rack Shelf |
| Technical Information | |
| Application/Usage | Monitor,LCD |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Product Material | Steel,Aluminum |
| Height | 5.25" (133.35 mm) |
| Width | 19" (482.60 mm) |
| Depth | 17.56" (446.02 mm) |
| Rack Height | 3U |
| Rack Width | 19" (482.60 mm) |
| Miscellaneous | |
| Assembly Required | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic Custom Wide Shelf, 3 RU, 17.5"D, Textured - For Monitor, LCD - 3U Rack Height x 19" (482.60 mm) Rack Width - - Black - (RSH4S3XW)
MSRP:
$173.09
$173.09
$116.99
Save:
$56.10 (32.41%)
Out of stock