Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Middle Atlantic Open Frame Rack 19 Inch Width 36 Depth Steel Black Height Mm X R4CN-5136B
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Rack Type: Open Frame
Product Color: Black
Product Material: Steel,Aluminum
Rack Height: 52U
Rack Width: 19" (482.60 mm)
Rack Depth: 36" (914.40 mm)
Weight (Approximate): 40.37 kg
Limited Warranty: Lifetime
- Rack Frame offers practical and convenient storage and organization solutions that are adaptable to your space
- Comes in black color for a sophisticated and dazzling loo
- Built with steel to offer great resistance to damage and deterioration
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | R4CN5136B |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Series | R4 |
| Product Name | R4 Rack Frame |
| Product Type | Rack Frame |
| Technical Information | |
| Rack Type | Open Frame |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel,Aluminum |
| Rack Height | 52U |
| Rack Width | 19" (482.60 mm) |
| Rack Depth | 36" (914.40 mm) |
| Weight (Approximate) | 40.37 kg |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]