Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Middle Atlantic RK Series 12RU Black Laminate Rack - 15.9in Depth - Black Laminate - Wood - 7 Year Warranty (RK12)
SKU:
RK12
UPC:
656747014062
MSRP:
$384.88
$384.88
$245.99
Save:
$138.89 (36.09%)
Warranty Information:
7 Year
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
57.15
(cm)
Depth:
40.39
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- RK Series 12RU Black Laminate Rack - 15.9in Depth - Black
- 10-32 Threaded Front Rack Rail
- Hardware
Color Family: Black
Product Color: Black Laminate
Product Material: Wood
Height: 22.50" (571.50 mm)
Depth: 15.90" (403.86 mm)
Package Contents:
Assembly Required: Yes
Limited Warranty: 7 Year
- Rack Cabinet offers practical and convenient storage and organization solutions that are adaptable to your space
- Comes in black laminate color to better suit your theme and style
- Built with wood for added firmness and maximum reliability
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | RK12 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Series | RK |
| Product Model | RK12 |
| Product Name | Middle Atlantic RK Series 12RU Black Laminate Rack - 15.9in Depth |
| Product Type | Rack Cabinet |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Laminate |
| Product Material | Wood |
| Height | 22.50" (571.50 mm) |
| Depth | 15.90" (403.86 mm) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Assembly Required | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 7 Year |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic RK Series 12RU Black Laminate Rack - 15.9in Depth - Black Laminate - Wood - 7 Year Warranty (RK12)
MSRP:
$384.88
$384.88
$245.99
Save:
$138.89 (36.09%)
Out of stock