Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Panduit Cool Boot Raised Floor Air Sealing Grommet - Raised Floor Grommet - Navy Blue - 1 (RFG6X8Y)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Cable Manager Type: Raised Floor Grommet
Color Family: Blue
Product Color: Navy Blue
Height: 8" (203.20 mm)
Width: 6" (152.40 mm)
Depth: 0.6" (15.24 mm)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | RFG6X8Y |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Brand Name | Panduit |
| Product Line | Cool Boot |
| Product Name | Cool Boot Raised Floor Air Sealing Grommet |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Raised Floor Grommet |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Raised Floor Grommet |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Navy Blue |
| Height | 8" (203.20 mm) |
| Width | 6" (152.40 mm) |
| Depth | 0.6" (15.24 mm) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
User-Manual
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]