Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Panduit HD Flex Network Patch Panel - 12 Port(s) - 6 x Duplex - Black, Aqua (FHCZA-12-10U)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Total Number of Ports: 12
Number of LC Ports: 6
LC Port Type: Duplex
Product Color: Black,Aqua
Product Material: Zirconia,Ceramic
Height: 0.46" (11.68 mm)
Width: 7.50" (190.50 mm)
Depth: 7.30" (185.42 mm)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin: Costa Rica
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | FHCZA-12-10U |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Brand Name | Panduit |
| Product Line | HD Flex |
| Product Name | HD Flex Network Patch Panel |
| Product Type | Network Patch Panel |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 12 |
| Number of LC Ports | 6 |
| LC Port Type | Duplex |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black,Aqua |
| Product Material | Zirconia,Ceramic |
| Height | 0.46" (11.68 mm) |
| Width | 7.50" (190.50 mm) |
| Depth | 7.30" (185.42 mm) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Costa Rica |
[/custom-specifications]