Poly ATA 402 2FXS Voice Port VoIP Adapter with Open SIP and Power Supply - 1 x Network (RJ-45) - USB - AC Adapter - Black (8F3H5AA#ABA)
SKU:
8F3H5AA#ABA
UPC:
197497475807
MSRP:
$135.95
$135.95
$123.95
Save:
$12.00 (8.83%)
Warranty Information:
1 Year
Condition:
New
Width:
9.60
(cm)
Height:
2.20
(cm)
Depth:
9.60
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
- ATA 402 2FXS Voice Port VoIP Adapter with Open SIP and Power Supply
- Quick Start Guide
- AC Power Adapter
- Ethernet Cable
- ATA400 Voice Service Bridge and Telephone Adapter
Features: Wi-Fi
Network (RJ-45): Yes
USB: Yes
Number of Network (RJ-45) Ports: 1
Power Source: AC Adapter
Input Voltage: 120 V AC,230 V AC
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 0.87" (22 mm)
Width: 3.78" (96 mm)
Depth: 3.78" (96 mm)
Weight (Approximate): 3 oz (85 g)
Package Contents:
Country of Origin: China
Limited Warranty: 1 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 8F3H5AA#ABA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | Poly |
| Product Name | ATA 402 2FXS Voice Port VoIP Adapter with Open SIP and Power Supply |
| Product Type | VOIP Adapter |
| Technical Information | |
| Features | Wi-Fi |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Adapter |
| Input Voltage | 120 V AC,230 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.87" (22 mm) |
| Width | 3.78" (96 mm) |
| Depth | 3.78" (96 mm) |
| Weight (Approximate) | 3 oz (85 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Poly ATA 402 2FXS Voice Port VoIP Adapter with Open SIP and Power Supply - 1 x Network (RJ-45) - USB - AC Adapter - Black (8F3H5AA#ABA)
MSRP:
$135.95
$135.95
$123.95
Save:
$12.00 (8.83%)
Available & Ready to Ship