B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Cable Manager Type: Cable Hanger
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 3.5" (88.90 mm)
Width: 1.4" (35.05 mm)
Depth: 2" (50.80 mm)
Weight (Approximate): 1 lb (453.59 g)
Compatibility:
Gamber Johnson Retractable Scanner Reel 7300-0302
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1319 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Cable Reel Hanger |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Hanger |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 3.5" (88.90 mm) |
| Width | 1.4" (35.05 mm) |
| Depth | 2" (50.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 1 lb (453.59 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Gamber Johnson Retractable Scanner Reel 7300-0302 |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Gamber-Johnson Cable Reel Hanger - Cable Hanger - Black (7160-1319)
MSRP:
$51.97
$51.97
$33.99
Save:
$17.98 (34.60%)
Out of stock