Supermicro Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply For Compact Rack Systems Internal Input AC DC V PWS-251-1H
SKU:
PWS-251-1H
UPC:
672042000000
MSRP:
$122.95
$112.95
Save:
$10.00 (8.13%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Specification Compliance: ATX
Input Voltage: 120 V AC,230 V AC
Output Voltage: 5 V DC,5 V,12 V DC,3.3 V DC,-12 V
Output Current: 14 A,2.50 A,18 A,12 A,3 A
Output Power: 250 W
Form Factor: Internal
Environmentally Friendly: Yes
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Supermicro Computer, Inc |
| Manufacturer Part Number | PWS2511H |
| Manufacturer Website Address | http://www.supermicro.com |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Name | 1U 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply |
| Product Type | Power Supply |
| Technical Information | |
| Specification Compliance | ATX |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC,230 V AC |
| Output Voltage | 5 V DC,5 V,12 V DC,3.3 V DC,-12 V |
| Output Current | 14 A,2.50 A,18 A,12 A,3 A |
| Output Power | 250 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
[/custom-specifications]
Supermicro Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply For Compact Rack Systems Internal Input AC DC V PWS-251-1H
MSRP:
$122.95
$112.95
Save:
$10.00 (8.13%)
Out of stock