Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Tripp Lite 10GbE High Density Pass-Through Cassette 12 LC Duplex Connection - 24 x LC Duplex - 24 Port(s) - 24 x RJ-11 - 24 x Duplex - (N484-12LC)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- 10GbE Pass-Through Cassette - (x12) LC Duplex
- Quick Start Guide
Total Number of Ports: 24
Number of RJ-11 Ports: 24
Number of LC Ports: 24
LC Port Type: Duplex
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 1.40" (35.56 mm)
Width: 4.40" (111.76 mm)
Depth: 0.90" (22.86 mm)
Weight (Approximate): 4.80 oz (136.08 g)
Package Contents:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH),Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin: China
Limited Warranty: Lifetime
- High Density Fiber Cassette for use with the N484-00U and N484-01U chassis'
- 10GbE Pass-Through Cassette, with (x12) LC Duplex connections
- Complies with IEEE 802.3ae (10GbE) and ANSI T11.2 (Fibre Channel) requirements
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | N484-12LC |
| Manufacturer Website Address | http://www.eaton.com/EatonCom/Markets/NorthAmerica |
| Brand Name | Tripp Lite series |
| Product Model | N484-12LC |
| Product Name | 10GbE Pass-Through Cassette - (x12) LC Duplex |
| Product Type | Network Patch Panel |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 24 |
| Number of RJ-11 Ports | 24 |
| Number of LC Ports | 24 |
| LC Port Type | Duplex |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.40" (35.56 mm) |
| Width | 4.40" (111.76 mm) |
| Depth | 0.90" (22.86 mm) |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz (136.08 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH),Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-options]
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]