Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Safco Mobile Refreshment Stand - 3 Shelf - Melamine, Laminate - 29.5" (749.30 mm) Width x 22.8" (577.85 mm) Depth x 33.1" (841.25 mm) (8963BL)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Total Number of Shelves: 3
Application/Usage: Microwave Oven
Features: Stain Resistance,Scratch Resistant,Laminated
Product Color: Black
Product Material: Melamine,Laminate
Height: 33.1" (841.25 mm)
Width: 29.5" (749.30 mm)
Depth: 22.8" (577.85 mm)
Recycled: No
Assembly Required: Yes
Country of Origin: China
Limited Warranty: Lifetime
Additional Warranty Information:
Limited Lifetime Warranty
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Part Number | 8963BL |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Brand Name | Safco |
| Product Name | Mobile Refreshment Stand |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Service Cart |
| Product Information | |
| Total Number of Shelves | 3 |
| Application/Usage | Microwave Oven |
| Features | Stain Resistance,Scratch Resistant,Laminated |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Melamine,Laminate |
| Height | 33.1" (841.25 mm) |
| Width | 29.5" (749.30 mm) |
| Depth | 22.8" (577.85 mm) |
| Miscellaneous | |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Additional Warranty Information | Limited Lifetime Warranty |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Assembly-Instructions
[/custom-user-manual]