Samsung Book Cover Carrying Case (Book Fold) Samsung Galaxy Tab S11 Tablet - Black - Scratch Resistant Interior - MicroFiber, Cloth - (EF-BX730PBEGCA)
SKU:
EF-BX730PBEGCA
UPC:
0198957233821
MSRP:
$91.99
$91.99
$85.99
Save:
$6.00 (6.52%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
16.83
(cm)
Height:
25.51
(cm)
Depth:
1.04
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Galaxy Tab S11 Book Cover
- Leaflet
Style: Book Fold
Color Family: Black
Product Color: Black
Interior Material: MicroFiber,Cloth
Durability: Scratch Resistant Interior
Height: 10.04" (255.10 mm)
Width: 6.63" (168.30 mm)
Depth: 0.41" (10.40 mm)
Weight (Approximate): 9.38 oz (266 g)
Package Contents:
Application/Usage: Tablet
Brand Compatibility: Samsung
Tablet Model Compatibility: Galaxy Tab S11
Compatibility:
Samsung - Galaxy Tab S11
- An excellent choice for your tablet
- The carrying case has smart support to keep your device from incurring any damage particularly through travels
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-BX730PBEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Line | Book Cover |
| Product Name | Galaxy Tab S11 Book Cover |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Book Fold |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Interior Material | MicroFiber,Cloth |
| Durability | Scratch Resistant Interior |
| Height | 10.04" (255.10 mm) |
| Width | 6.63" (168.30 mm) |
| Depth | 0.41" (10.40 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.38 oz (266 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Tablet |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab S11 |
| Compatibility | Samsung - Galaxy Tab S11 |
[/custom-specifications]
Samsung Book Cover Carrying Case (Book Fold) Samsung Galaxy Tab S11 Tablet - Black - Scratch Resistant Interior - MicroFiber, Cloth - (EF-BX730PBEGCA)
MSRP:
$91.99
$91.99
$85.99
Save:
$6.00 (6.52%)
Out of stock