Samsung Carrying Case (Flip) Samsung Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 FE, Galaxy Tab S10 FE Tablet - Blue - 10.06" (255.50 mm) Height x x (EF-BX710PLEGCA)
SKU:
EF-BX710PLEGCA
UPC:
887276897950
MSRP:
$86.99
$86.99
$74.99
Save:
$12.00 (13.79%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
19.22
(cm)
Height:
25.55
(cm)
Depth:
0.72
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Style: Flip
Color Family: Blue
Product Color: Blue
Height: 10.06" (255.50 mm)
Width: 7.57" (192.20 mm)
Depth: 0.28" (7.20 mm)
Weight (Approximate): 12.06 oz (342 g)
Application/Usage: Tablet
Brand Compatibility: Samsung
Tablet Model Compatibility: Galaxy Tab S9,Galaxy Tab S9 FE,Galaxy Tab S10 FE
Compatibility:
Samsung - Galaxy Tab S9 / S9 FE / S10 FE
- Designed to be used with tablet
- Store and carry your gadget and accessories with this zippered carrying case
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-BX710PLEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Galaxy Tab S9/S9 FE/S10FE Smart Book Cover |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Flip |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 10.06" (255.50 mm) |
| Width | 7.57" (192.20 mm) |
| Depth | 0.28" (7.20 mm) |
| Weight (Approximate) | 12.06 oz (342 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab S9,Galaxy Tab S9 FE,Galaxy Tab S10 FE |
| Compatibility | Samsung - Galaxy Tab S9 / S9 FE / S10 FE |
[/custom-specifications]
Samsung Carrying Case (Flip) Samsung Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 FE, Galaxy Tab S10 FE Tablet - Blue - 10.06" (255.50 mm) Height x x (EF-BX710PLEGCA)
MSRP:
$86.99
$86.99
$74.99
Save:
$12.00 (13.79%)
Out of stock