Samsung Carrying Case (Wallet) Samsung Galaxy A71 Smartphone, Card - Black - Damage Resistant, Scratch Resistant - 6.57" (167 mm) x x (GP-FWA715AMABD)
SKU:
GP-FWA715AMABD
UPC:
0886277000666
MSRP:
$18.99
$18.99
$17.99
Save:
$1.00 (5.27%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
7.90
(cm)
Height:
16.70
(cm)
Depth:
1.30
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Style: Wallet
Color Family: Black
Product Color: Black
Durability: Damage Resistant,Scratch Resistant
Height: 6.57" (167 mm)
Width: 3.11" (79 mm)
Depth: 0.51" (13 mm)
Weight (Approximate): 2.26 oz (64 g)
Application/Usage: Smartphone,Card
Brand Compatibility: Samsung
Phone Model Compatibility: Galaxy A71
Compatibility:
Samsung - Galaxy A71
- The perfect combination of fashion and capacity for storing Smartphone
- The carrying case has smart support to keep your device from incurring any damage particularly through travels
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | GPFWA715AMABD |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Wallet Flip Case (Galaxy A71) |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Wallet |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Durability | Damage Resistant,Scratch Resistant |
| Height | 6.57" (167 mm) |
| Width | 3.11" (79 mm) |
| Depth | 0.51" (13 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.26 oz (64 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Smartphone,Card |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Phone Model Compatibility | Galaxy A71 |
| Compatibility | Samsung - Galaxy A71 |
[/custom-specifications]
Samsung Carrying Case (Wallet) Samsung Galaxy A71 Smartphone, Card - Black - Damage Resistant, Scratch Resistant - 6.57" (167 mm) x x (GP-FWA715AMABD)
MSRP:
$18.99
$18.99
$17.99
Save:
$1.00 (5.27%)
Out of stock