B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Device Supported: Smartphone
Stylus Point Size: 27.56 mil (0.70 mm)
Pressure Levels: 4096
Color Family: Black
Product Color: Phantom Black
Height: 4.14" (105.10 mm)
Width: 0.23" (5.80 mm)
Depth: 0.17" (4.40 mm)
Weight (Approximate): 0.11 oz (3 g)
Compatibility:
Samsung Galaxy S23 Ultra
- Taking off the gloves to use your smartphone or tablet gets so irritating, but with this stylus it is no longer a problem
- Fully compatible with smartphone
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EJPS918BBEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Galaxy S23 Ultra S Pen |
| Product Type | Stylus |
| Technical Information | |
| Device Supported | Smartphone |
| Stylus Point Size | 27.56 mil (0.70 mm) |
| Pressure Levels | 4096 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Phantom Black |
| Height | 4.14" (105.10 mm) |
| Width | 0.23" (5.80 mm) |
| Depth | 0.17" (4.40 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.11 oz (3 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Samsung Galaxy S23 Ultra |
[/custom-specifications]
Samsung Galaxy S23 Ultra S Pen - 27.56 mil (0.70 mm) - Phantom Black - Smartphone Device Supported (EJ-PS918BBEGCA)
MSRP:
$49.99
$49.99
$46.99
Save:
$3.00 (6.00%)
Out of stock