Samsung Galaxy Watch Ultra PeakForm Band - Adjustable - 1.34" (34.10 mm) Height x 5.50" (139.60 mm) Width - Dark Gray, Multi - Nitrile (ET-SBL70MBEGCA)
SKU:
ET-SBL70MBEGCA
UPC:
0887276860565
MSRP:
$95.99
$95.99
$88.99
Save:
$7.00 (7.29%)
Warranty Information:
12 Month
Condition:
New
Width:
13.96
(cm)
Height:
3.41
(cm)
Depth:
0.35
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Adjustable: Yes
Color Family: Gray
Product Color: Dark Gray,Multi
Product Material: Hydrogenated Nitrile Butadiene Rubber (HNBR),Nylon,Titanium,Stainless Steel,Fabric
Height: 1.34" (34.10 mm)
Width: 5.50" (139.60 mm)
Depth: 0.14" (3.50 mm)
Weight (Approximate): 0.95 oz (26.80 g)
Application/Usage: Smart Watch
Compatibility:
Samsung Galaxy Watch Ultra
Limited Warranty: 12 Month
- Durable and stylish hybrid band.
- Lugless design for effortless band switching.
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | ET-SBL70MBEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Line | PeakForm |
| Product Model | ET-SBL70 |
| Product Name | Galaxy Watch Ultra PeakForm Band |
| Product Type | Smartwatch Band |
| Product Information | |
| Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Dark Gray,Multi |
| Product Material | Hydrogenated Nitrile Butadiene Rubber (HNBR),Nylon,Titanium,Stainless Steel,Fabric |
| Height | 1.34" (34.10 mm) |
| Width | 5.50" (139.60 mm) |
| Depth | 0.14" (3.50 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.95 oz (26.80 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Smart Watch |
| Compatibility | Samsung Galaxy Watch Ultra |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 12 Month |
[/custom-specifications]
Samsung Galaxy Watch Ultra PeakForm Band - Adjustable - 1.34" (34.10 mm) Height x 5.50" (139.60 mm) Width - Dark Gray, Multi - Nitrile (ET-SBL70MBEGCA)
MSRP:
$95.99
$95.99
$88.99
Save:
$7.00 (7.29%)
Out of stock