Samsung Galaxy Watch7 Sport Band (S/M) - Adjustable - Small (S)/Medium (M) - Button Attachment - 0.89" (22.50 mm) Height x 4.44" mm) - (ET-SNL30SOEGCA)
SKU:
ET-SNL30SOEGCA
UPC:
0887276861579
MSRP:
$49.99
$49.99
$46.99
Save:
$3.00 (6.00%)
Warranty Information:
12 Month
Condition:
New
Width:
11.29
(cm)
Height:
2.25
(cm)
Depth:
0.26
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- 4
- 4 Classic
- 5
- 5 Pro
- 6
- 6 Classic
- 7
Strap Size: Small (S)/Medium (M)
Attachment Method: Button
Adjustable: Yes
Color Family: Orange
Product Color: Orange
Product Material: Hydrogenated Nitrile Butadiene Rubber (HNBR)
Height: 0.89" (22.50 mm)
Width: 4.44" (112.90 mm)
Depth: 0.10" (2.60 mm)
Weight (Approximate): 0.76 oz (21.5 g)
Compatibility:
Samsung Galaxy Watch :
Limited Warranty: 12 Month
- Breathable design with colourful stitching points.
- One-click button for simple and easy band swapping.
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | ET-SNL30SOEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Galaxy Watch7 Sport Band (S/M) |
| Product Type | Smartwatch Band |
| Product Information | |
| Strap Size | Small (S)/Medium (M) |
| Attachment Method | Button |
| Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Orange |
| Product Color | Orange |
| Product Material | Hydrogenated Nitrile Butadiene Rubber (HNBR) |
| Height | 0.89" (22.50 mm) |
| Width | 4.44" (112.90 mm) |
| Depth | 0.10" (2.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.76 oz (21.5 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Samsung Galaxy Watch :
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 12 Month |
[/custom-specifications]
Samsung Galaxy Watch7 Sport Band (S/M) - Adjustable - Small (S)/Medium (M) - Button Attachment - 0.89" (22.50 mm) Height x 4.44" mm) - (ET-SNL30SOEGCA)
MSRP:
$49.99
$49.99
$46.99
Save:
$3.00 (6.00%)
Out of stock