Samsung Smart Clear View Carrying Case Samsung Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20+ Smartphone - Pink - Scratch Resistant, Damage Resistant - x (EF-ZG985CPEGCA)
SKU:
EF-ZG985CPEGCA
UPC:
0887276391649
MSRP:
$42.99
$42.99
$39.99
Save:
$3.00 (6.98%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
7.69
(cm)
Height:
16.43
(cm)
Depth:
1.30
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Product Color: Pink
Durability: Scratch Resistant,Damage Resistant
Height: 6.47" (164.30 mm)
Width: 3.03" (76.90 mm)
Depth: 0.51" (13 mm)
Application/Usage: Smartphone
Brand Compatibility: Samsung
Phone Model Compatibility: Galaxy S20+ 5G,Galaxy S20+
Compatibility:
Samsung - Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20+
- Clear control of your phone
- Slender comfort for your hand
- Protection on all sides
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-ZG985CPEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Line | Smart Clear View |
| Product Name | Smart Clear View Cover (Galaxy S20+ 5G) |
| Product Type | Carrying Case |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Pink |
| Durability | Scratch Resistant,Damage Resistant |
| Height | 6.47" (164.30 mm) |
| Width | 3.03" (76.90 mm) |
| Depth | 0.51" (13 mm) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Smartphone |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Phone Model Compatibility | Galaxy S20+ 5G,Galaxy S20+ |
| Compatibility | Samsung - Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20+ |
[/custom-specifications]
Samsung Smart Clear View Carrying Case Samsung Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20+ Smartphone - Pink - Scratch Resistant, Damage Resistant - x (EF-ZG985CPEGCA)
MSRP:
$42.99
$42.99
$39.99
Save:
$3.00 (6.98%)
Out of stock