B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Storage Capacity: 32 GB
Wireless LAN: Yes
Host Interface: USB 2.0
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 0.43" (11 mm)
Width: 0.75" (19 mm)
Length: 3.03" (77 mm)
Weight (Approximate): 0.768 oz (21.76 g)
- 32 GB storage capacity allows you to store music, films and a variety of other personal and professional files
- With wireless connectivity, reduce the amount of cables you use, allowing you to wirelessly connect your phone, tablet, and other mobile devices
- Experience fast data transfer rate with USB 2.0
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Manufacturer Part Number | SDWS4-032G-G46 |
| Manufacturer Website Address | http://www.westerndigital.com |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Line | Connect |
| Product Name | SanDisk Connect Wireless Stick |
| Product Type | Flash Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.43" (11 mm) |
| Width | 0.75" (19 mm) |
| Length | 3.03" (77 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.768 oz (21.76 g) |
[/custom-specifications]
SanDisk SanDisk Connect Wireless Stick - 32 GB - USB 2.0 - Black (SDWS4-032G-G46)
MSRP:
$53.99
$53.99
$49.99
Save:
$4.00 (7.41%)
Out of stock