Targus Click-In THZ675GL Carrying Case for 10.5" (266.70 mm) Apple iPad Pro Tablet - Black - Water Resistant Cover, Drop Resistant, - (THZ675GL)
SKU:
THZ675GL
UPC:
092636324155
MSRP:
$39.99
$39.99
$26.99
Save:
$13.00 (32.51%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
18.00
(cm)
Height:
25.70
(cm)
Depth:
1.70
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Maximum Screen Size Supported: 10.5" (266.70 mm)
Product Color: Black
Durability: Water Resistant Cover,Drop Resistant,Shock Absorbing
Height: 10.12" (257 mm)
Width: 7.09" (180 mm)
Depth: 0.67" (17 mm)
Weight (Approximate): 13.40 oz (380 g)
Application/Usage: Tablet
Brand Compatibility: Apple
Tablet Model Compatibility: iPad Pro
Compatibility: Apple - iPad Pro
- Designed for tablet
- Store and carry your gadget and accessories with this zippered carrying case
- Fits gadget up to 10.5" (266.70 mm) size
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Manufacturer Part Number | THZ675GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Brand Name | Targus |
| Product Line | Click-In |
| Product Model | THZ675GL |
| Product Name | Click-in Rotating Case for the 10.5" iPad Pro - Black |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 10.5" (266.70 mm) |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Durability | Water Resistant Cover,Drop Resistant,Shock Absorbing |
| Height | 10.12" (257 mm) |
| Width | 7.09" (180 mm) |
| Depth | 0.67" (17 mm) |
| Weight (Approximate) | 13.40 oz (380 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad Pro |
| Compatibility | Apple - iPad Pro |
[/custom-specifications]
Targus Click-In THZ675GL Carrying Case for 10.5" (266.70 mm) Apple iPad Pro Tablet - Black - Water Resistant Cover, Drop Resistant, - (THZ675GL)
MSRP:
$39.99
$39.99
$26.99
Save:
$13.00 (32.51%)
Out of stock