Targus Scratch-Resistant Antimicrobial Screen Protector for Microsoft Surface Pro 10, Clear - For 13" (330.20 mm) LCD Tablet - Scratch (AWV343AMGL)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Scratch-Resistant Antimicrobial Screen Protector for Microsoft Surface Pro 10, 9, and 8
- Cleaning Cloth
- Application Card
Display Type Supported: LCD
Display Size Supported: 13" (330.20 mm)
Device Supported: Tablet
Anti-glare: Yes
Touch Compatibility: Yes
Anti-microbial: Yes
Features: Bubble-free
Color Family: Clear
Product Color: Clear
Product Material: Polyethylene Terephthalate (PET)
Durability: Scratch Resistant,Fingerprint Proof,Smudge Proof,Glare Resistant,Damage Resistant
Height: 0" (0.25 mm)
Width: 8" (202.95 mm)
Length: 11.14" (282.96 mm)
Weight (Approximate): 0.80 oz (22.68 g)
Package Contents:
Compatibility:
Microsoft - Surface Pro 10, 9 and 8
Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility: Surface Pro
Country of Origin: Taiwan
TAA Compliant: Yes
Limited Warranty: 2 Year
- Fits 13" (330.20 mm) Tablet
- Bubble-free - A combination of non-stick film coating and non-residual adhesives offer a screen without any bubbles
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Manufacturer Part Number | AWV343AMGL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Brand Name | Targus |
| Product Model | AWV343AMGL |
| Product Name | Scratch-Resistant Antimicrobial Screen Protector for Microsoft Surface Pro 10, |
| Product Type | Screen Protector |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 13" (330.20 mm) |
| Device Supported | Tablet |
| Anti-glare | Yes |
| Touch Compatibility | Yes |
| Anti-microbial | Yes |
| Features | Bubble-free |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Durability | Scratch Resistant,Fingerprint Proof,Smudge Proof,Glare Resistant,Damage Resistant |
| Height | 0" (0.25 mm) |
| Width | 8" (202.95 mm) |
| Length | 11.14" (282.96 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.80 oz (22.68 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Microsoft - Surface Pro 10, 9 and 8 |
| Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility | Surface Pro |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]