Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Maximum Screen Size Supported: 12.9" (327.66 mm)
Product Color: Black
Durability: Scratch Resistant,Impact Resistant
Height: 1.05" (26.67 mm)
Width: 9.52" (241.81 mm)
Depth: 12.47" (316.74 mm)
Weight (Approximate): 2.43 lb (1102.23 g)
Application/Usage: Tablet,Apple Pencil
Brand Compatibility: Apple
Tablet Model Compatibility: iPad Pro (4th Generation),iPad Pro (3rd Generation)
Compatibility: Apple - iPad Pro (4th Generation), iPad Pro (3rd Generation), Pencil
Country of Origin: China
Limited Warranty: 2 Year
- Designed for tablet
- Stay productive and connected each in and out of the office with a keyboard/cover case for your device
- Fits gadget up to 12.9" (327.66 mm) size
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Manufacturer Part Number | THZ862US |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Brand Name | Targus |
| Product Line | VersaType |
| Product Model | THZ862US |
| Product Name | VersaType for iPad Pro 12.9-inch 4th Gen (2020) and 3rd Gen (2018) |
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" (327.66 mm) |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Durability | Scratch Resistant,Impact Resistant |
| Height | 1.05" (26.67 mm) |
| Width | 9.52" (241.81 mm) |
| Depth | 12.47" (316.74 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.43 lb (1102.23 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet,Apple Pencil |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad Pro (4th Generation),iPad Pro (3rd Generation) |
| Compatibility | Apple - iPad Pro (4th Generation), iPad Pro (3rd Generation), Pencil |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]