Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
The Joy Factory aXtion Cradle - Docking - Tablet PC (DMU312)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- aXtion Cradle
- AMPs Mount
- QSG Card
Connectivity Technology: Docking
Device Supported: Tablet PC
Product Material: Aluminum,ABS,Polycarbonate
Height: 5.80" (147.32 mm)
Width: 10.60" (269.24 mm)
Weight (Approximate): 1.66 lb (752.96 g)
Package Contents:
Compatibility: For 8.1-inch to 10-inch Tablets
Limited Warranty: 3 Year
- With the The Joy Factory Cradle, charge or synchronize data at the same time
- With docking connectivity solution, get an increased number of ports and interfaces
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | The Joy Factory |
| Manufacturer Part Number | DMU312 |
| Manufacturer Website Address | http://www.thejoyfactory.com |
| Brand Name | The Joy Factory |
| Product Line | aXtion |
| Product Name | aXtion Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Aluminum,ABS,Polycarbonate |
| Height | 5.80" (147.32 mm) |
| Width | 10.60" (269.24 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.66 lb (752.96 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | For 8.1-inch to 10-inch Tablets |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]