Zebra Label Paper 2 x 3in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 0.75 in core - 2" (50.80 mm) Width x 3" (76.20 mm) Length - Permanent - (LD-R7AM5R)
SKU:
LD-R7AM5R
UPC:
9999999999999
MSRP:
$195.68
$195.95
$136.95
Save:
$58.73 (29.97%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- QL220
- QL220 Plus
- QL320
- QL320 Plus
- QL420
- QL420 Plus
- RW 220
- RW 420
- RW420 Print Station
- P4T
Label Width: 2" (50.80 mm)
Label Length: 3" (76.20 mm)
Number of Labels per Roll: 125
Core Diameter: 3/4" (19.05 mm)
Adhesive Type: Permanent
Print Technology: Direct Thermal
Product Color: White
Product Material: Paper,Acrylic
Compatibility:
Zebra Printer(s):
Country of Origin: United States
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with direct thermal printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | LD-R7AM5R |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Product Name | Z-Perform 1000D Thermal Label |
| Packaged Quantity | 36 / Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 2" (50.80 mm) |
| Label Length | 3" (76.20 mm) |
| Number of Labels per Roll | 125 |
| Core Diameter | 3/4" (19.05 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printer(s):
|
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Label Paper 2 x 3in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 0.75 in core - 2" (50.80 mm) Width x 3" (76.20 mm) Length - Permanent - (LD-R7AM5R)
MSRP:
$195.68
$195.95
$136.95
Save:
$58.73 (29.97%)
Out of stock