Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Zebra Label Paper 3 x 5in Thermal Transfer Z-Select 4000T All-Temp 3 in core - 3" (76.20 mm) Width x 5" (127 mm) Length - Permanent - (72993)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- 105SL
- 110PAX3
- 110PAX4
- 110XilllPlus
- 140XilllPlus
- 170PAX3
- 170PAX4
- 170XilllPlus
- R110PAX3
- R110XilllPLUS
- R170Xi
- R4MPlus
- S4M
- S600
- Z4MPlus
- Z6MPlus
- 90XiIIIPlus
- 96XIIIIPlus
- 220XiIIIPlus
- 110Xi4
- 140Xi4
- 170Xi4
- 220Xi4
- ZM400
- ZM600
Label Width: 3" (76.20 mm)
Label Length: 5" (127 mm)
Number of Labels per Roll: 1100
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Permanent
Print Technology: Thermal Transfer
Product Color: White
Product Material: Paper,Acrylic
Compatibility:
Zebra Printer(s):
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with thermal transfer printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 72993 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Select |
| Product Series | 4000T |
| Product Name | Z-Select 4000T Thermal Label |
| Packaged Quantity | 6 / Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 3" (76.20 mm) |
| Label Length | 5" (127 mm) |
| Number of Labels per Roll | 1100 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printer(s):
|
[/custom-specifications]