Zebra Label Paper 4 x 5in Thermal Transfer Zebra Z-Select 4000T 1 in core - 4" Width x 5" Length - 570/Roll - 1" Core - 6 / Carton - (10009531)
SKU:
10009531
UPC:
389247349647
MSRP:
$208.29
$208.29
$146.99
Save:
$61.30 (29.43%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- 2746e
- R2844-Z
- R402
- TLP2844
- TLP2844-Z
- TLP3742
- TLP3842
- TLP3844-Z
- GX420T
- GK420T
- GX430T
Label Width: 4" (101.60 mm)
Label Length: 5" (127 mm)
Number of Labels per Roll: 570
Core Diameter: 1" (25.40 mm)
Adhesive Type: Permanent
Print Technology: Thermal Transfer
Features: Perforated
Product Color: White
Product Material: Paper,Acrylic
Compatibility:
Zebra Printer(s):
Country of Origin: United States
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Compatible with thermal transfer printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
- Perforation makes detaching/peeling easy
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10009531 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Select |
| Product Series | 4000T |
| Product Name | Z-Select 4000T Thermal Label |
| Packaged Quantity | 6 / Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 4" (101.60 mm) |
| Label Length | 5" (127 mm) |
| Number of Labels per Roll | 570 |
| Core Diameter | 1" (25.40 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printer(s):
|
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Label Paper 4 x 5in Thermal Transfer Zebra Z-Select 4000T 1 in core - 4" Width x 5" Length - 570/Roll - 1" Core - 6 / Carton - (10009531)
MSRP:
$208.29
$208.29
$146.99
Save:
$61.30 (29.43%)
Out of stock