Zebra Label Paper 4 x 6.5in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 3 in core - 4" (101.60 mm) Width x 6 1/2" (165.10 mm) Length - - - - (10000300)
SKU:
10000300
UPC:
024606542283
MSRP:
$176.26
$176.26
$123.99
Save:
$52.27 (29.66%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- 105SL
- 110PAX3
- 110PAX4
- 110XilllPlus
- 140XilllPlus
- 170PAX3
- 170PAX4
- 170XilllPlus
- R110PAX3
- R110XilllPLUS
- R170Xi
- R4MPlus
- S4M
- S600
- Z4MPlus
- Z6MPlus
- 90XiIIIPlus
- 96XIIIIPlus
- 220XiIIIPlus
- 110Xi4
- 140Xi4
- 170Xi4
- 220Xi4
- ZM400
- ZM600
Label Width: 4" (101.60 mm)
Label Length: 6 1/2" (165.10 mm)
Number of Labels per Roll: 900
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Permanent
Print Technology: Direct Thermal
Features: Perforated
Product Color: White
Product Material: Paper,Acrylic
Compatibility:
Zebra Printer(s):
Country of Origin: United States
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with direct thermal printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
- Good for rapid removal from sheet
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10000300 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Product Name | Z-Perform 1000D Thermal Label |
| Packaged Quantity | 4 / Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 4" (101.60 mm) |
| Label Length | 6 1/2" (165.10 mm) |
| Number of Labels per Roll | 900 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Perforated |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printer(s):
|
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Label Paper 4 x 6.5in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 3 in core - 4" (101.60 mm) Width x 6 1/2" (165.10 mm) Length - - - - (10000300)
MSRP:
$176.26
$176.26
$123.99
Save:
$52.27 (29.66%)
Out of stock