Zebra PolyPro 3000T Multipurpose Label - 4" (101.60 mm) Width x 3" (76.20 mm) Length - Permanent Adhesive - Rectangle - Thermal - - - (10023336)
SKU:
10023336
MSRP:
$249.58
$249.58
$175.99
Save:
$73.59 (29.49%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- 105SL
- 110PAX3
- 110PAX4
- 110XilllPlus
- 140XilllPlus
- 170PAX3
- 170PAX4
- 170XilllPlus
- R110PAX3
- R110XilllPLUS
- R170Xi
- R4MPlus
- S4M
- S600
- Z4MPlus
- Z6MPlus
- 90XiIIIPlus
- 96XIIIIPlus
- 220XiIIIPlus
- 110Xi4
- 140Xi4
- 170Xi4
- 220Xi4
- ZM400
- ZM600
Label Width: 4" (101.60 mm)
Label Length: 3" (76.20 mm)
Number of Labels per Roll: 1000
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Permanent
Shape: Rectangle
Print Technology: Thermal Transfer
Finishing: Matte
Color Family: White
Product Color: White
Product Material: Polypropylene,Face Stock
Compatibility: Zebra Printers:
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with thermal transfer printer
- Designed to provide excellent adhesive solution for your applications
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10023336 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | PolyPro |
| Product Series | 3000T |
| Product Name | PolyPro 3000T Multipurpose Label |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 4" (101.60 mm) |
| Label Length | 3" (76.20 mm) |
| Number of Labels per Roll | 1000 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Matte |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Polypropylene,Face Stock |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printers:
|
[/custom-specifications]
Zebra PolyPro 3000T Multipurpose Label - 4" (101.60 mm) Width x 3" (76.20 mm) Length - Permanent Adhesive - Rectangle - Thermal - - - (10023336)
MSRP:
$249.58
$249.58
$175.99
Save:
$73.59 (29.49%)
Out of stock