Zebra PolyPro 4000T Removable - x 4" (101.60 mm) Width x 2" (50.80 mm) Length - Roll - Removable Adhesive - Thermal Transfer - Matte - (10022938)
SKU:
10022938
MSRP:
$220.55
$220.55
$155.99
Save:
$64.56 (29.27%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Label Width: 4" (101.60 mm)
Label Length: 2" (50.80 mm)
Label Format: Roll
Number of Labels per Roll: 1000
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Removable
Print Technology: Thermal Transfer
Finishing: Matte
Color Family: White
Product Color: White
Product Material: Polypropylene,Synthetic
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with thermal transfer printer
- Designed to provide excellent adhesive solution for your applications
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10022938 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | PolyPro |
| Product Series | 4000T |
| Product Name | PolyPro 4000T Removable |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 4" (101.60 mm) |
| Label Length | 2" (50.80 mm) |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 1000 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Removable |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Matte |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Polypropylene,Synthetic |
[/custom-specifications]
Zebra PolyPro 4000T Removable - x 4" (101.60 mm) Width x 2" (50.80 mm) Length - Roll - Removable Adhesive - Thermal Transfer - Matte - (10022938)
MSRP:
$220.55
$220.55
$155.99
Save:
$64.56 (29.27%)
Out of stock