Zebra Z-Perform 1000D Multipurpose Label - 4" (101.60 mm) Width x 4" (101.60 mm) Length - Permanent Adhesive - Square - Direct Thermal (10028311)
SKU:
10028311
MSRP:
$168.77
$168.77
$118.99
Save:
$49.78 (29.50%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Label Width: 4" (101.60 mm)
Label Length: 4" (101.60 mm)
Number of Labels per Roll: 1425
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Permanent
Shape: Square
Print Technology: Direct Thermal
Color Family: White
Product Color: Bright White
Product Material: Paper,Acrylic
Country of Origin: United States
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Compatible with direct thermal printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10028311 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Product Name | Z-Perform 1000D Multipurpose Label |
| Packaged Quantity | 4 Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 4" (101.60 mm) |
| Label Length | 4" (101.60 mm) |
| Number of Labels per Roll | 1425 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Square |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | Bright White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Z-Perform 1000D Multipurpose Label - 4" (101.60 mm) Width x 4" (101.60 mm) Length - Permanent Adhesive - Square - Direct Thermal (10028311)
MSRP:
$168.77
$168.77
$118.99
Save:
$49.78 (29.50%)
Out of stock