Zebra Z-Ultimate 2000T ID Label - 2 3/4" (69.85 mm) Width x 1 3/8" (34.92 mm) Length - Permanent Adhesive - Rectangle - Thermal - - - (10022962)
SKU:
10022962
MSRP:
$175.12
$175.12
$123.99
Save:
$51.13 (29.20%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Label Width: 2 3/4" (69.85 mm)
Label Length: 1 3/8" (34.92 mm)
Number of Labels per Roll: 4000
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Permanent
Shape: Rectangle
Print Technology: Thermal Transfer
Finishing: Glossy
Features: Smear Resistant,Scratch Resistant,Chemical Resistant
Product Color: White
Product Material: Face Stock,Polyester
- Superb for labeling needs
- Label works with thermal transfer printer
- Designed to provide excellent adhesive solution for your applications
- Features Smear Resistant
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10022962 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Ultimate |
| Product Series | 2000T |
| Product Name | Z-Ultimate 2000T ID Label |
| Packaged Quantity | 1 / Case |
| Product Type | ID Label |
| Product Information | |
| Label Width | 2 3/4" (69.85 mm) |
| Label Length | 1 3/8" (34.92 mm) |
| Number of Labels per Roll | 4000 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Glossy |
| Features | Smear Resistant,Scratch Resistant,Chemical Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Face Stock,Polyester |
[/custom-specifications]
Zebra Z-Ultimate 2000T ID Label - 2 3/4" (69.85 mm) Width x 1 3/8" (34.92 mm) Length - Permanent Adhesive - Rectangle - Thermal - - - (10022962)
MSRP:
$175.12
$175.12
$123.99
Save:
$51.13 (29.20%)
Out of stock