Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Zebra Z-Ultimate 4000T RFID Label - 3" (76.20 mm) Width x 35/64" (13.97 mm) Length - Rectangle - Thermal Transfer - White - Polyester (10038478)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- ZD621R
- ZD500R
- RXi4
- ZT400R
- ZT600R
Label Width: 3" (76.20 mm)
Label Length: 35/64" (13.97 mm)
Number of Labels per Roll: 1500
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Shape: Rectangle
Print Technology: Thermal Transfer
Color Family: White
Product Color: White
Product Material: Polyester
Compatibility: Zebra Printers:
- Ideal for long-life label applications
- Label works with thermal transfer printer
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10038478 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Ultimate |
| Product Series | 4000T |
| Product Name | Z-Ultimate 4000T RFID Label |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Product Type | RFID Label |
| Product Information | |
| Label Width | 3" (76.20 mm) |
| Label Length | 35/64" (13.97 mm) |
| Number of Labels per Roll | 1500 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Polyester |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printers:
|
[/custom-specifications]