Zebra Z-Xtreme 4000T Thermal Label - 3" (76.20 mm) Width x 3" (76.20 mm) Length - Permanent Adhesive - Square - Thermal Transfer - - - (SAM5386)
SKU:
SAM5386
MSRP:
$19.99
$19.99
$16.99
Save:
$3.00 (15.01%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Label Width: 3" (76.20 mm)
Label Length: 3" (76.20 mm)
Number of Labels per Roll: 100
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Adhesive Type: Permanent
Shape: Square
Print Technology: Thermal Transfer
Features: Self-adhesive,Smear Resistant,Scratch Resistant,Chemical Resistant
Product Color: Silver
Product Material: Polyester
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with thermal transfer printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
- Features Self-adhesive
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | SAM5386 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Xtreme |
| Product Series | 4000T |
| Product Name | Z-Xtreme 4000T Thermal Label |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 3" (76.20 mm) |
| Label Length | 3" (76.20 mm) |
| Number of Labels per Roll | 100 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Square |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Self-adhesive,Smear Resistant,Scratch Resistant,Chemical Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Polyester |
[/custom-specifications]
Zebra Z-Xtreme 4000T Thermal Label - 3" (76.20 mm) Width x 3" (76.20 mm) Length - Permanent Adhesive - Square - Thermal Transfer - - - (SAM5386)
MSRP:
$19.99
$19.99
$16.99
Save:
$3.00 (15.01%)
Out of stock