B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Connectivity Technology: Cable
Input Voltage: 24 V DC
Power Source: DC Supply
Product Material: Plastic
Form Factor: Surface Mount,Wall Mount
Height: 6.88" (174.63 mm)
Width: 4.94" (125.41 mm)
Depth: 1.25" (31.75 mm)
Weight (Approximate): 317.5 g
Application/Usage: Intercom System
Country of Origin: Vietnam
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Aiphone Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | GT-1A |
| Manufacturer Website Address | http://www.aiphone.com |
| Brand Name | Aiphone |
| Product Series | GT |
| Product Model | GT-1A |
| Product Name | GT-1A Intercom Door Station |
| Product Type | Intercom Sub Station |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Source | DC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Form Factor | Surface Mount,Wall Mount |
| Height | 6.88" (174.63 mm) |
| Width | 4.94" (125.41 mm) |
| Depth | 1.25" (31.75 mm) |
| Weight (Approximate) | 317.5 g |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Intercom System |
| Country of Origin | Vietnam |
[/custom-specifications]
Aiphone GT-1A Intercom Door Station - Cable - Surface Mount, Wall Mount for Intercom System (GT-1A)
MSRP:
$196.81
$196.81
$106.99
Save:
$89.82 (45.64%)
Out of stock