B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf2
Additional-pdf1
- 2U Data Distribution Panel
- Installation Guide
Cable Manager Type: Cable Manager
Rack Height: 2U
Height: 19.5" (495 mm)
Width: 3.5" (89 mm)
Depth: 1" (25 mm)
Weight (Approximate): 15.84 oz (449.06 g)
Mounting Preference: No Preference
Package Contents:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: 2 Year
Additional Warranty Information: 2 years repair or replace
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | AR8452 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Name | 2U Data Distribution Panel |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Physical Characteristics | |
| Rack Height | 2U |
| Height | 19.5" (495 mm) |
| Width | 3.5" (89 mm) |
| Depth | 1" (25 mm) |
| Weight (Approximate) | 15.84 oz (449.06 g) |
| Mounting Preference | No Preference |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Warranty Information | 2 years repair or replace |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf2
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
APC 2U Data Distribution Panel - Cable Manager - 2U Rack Height (AR8452)
MSRP:
$85.99
$85.99
$79.99
Save:
$6.00 (6.98%)
Out of stock