B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Smart-UPS SUA2200RM2U
- Smart-UPS SUA3000RM2U
Height: 3.50" (89 mm)
Width: 7.01" (178 mm)
Depth: 10" (254 mm)
Weight (Approximate): 2 lb (907.18 g)
Compatibility:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: 1 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | SU029RM2U |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Name | Backplate Kit |
| Product Type | Backplane |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.50" (89 mm) |
| Width | 7.01" (178 mm) |
| Depth | 10" (254 mm) |
| Weight (Approximate) | 2 lb (907.18 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Cable, Extension Cable for use w/ UPS communications cable 15'/5m - DB-9 Male - DB-9 Female - 4.57m - Gray |
| SKU | AP9815 |
| Sale Price | $42.95 |
| Product | Cable, UPS Communications Simple Signalling - DB-9 Male - DB-9 Female - 1.83m - Gray |
| SKU | 940-0020 |
| Sale Price | $63.95 |
| Product | APC by Schneider Electric UPS Management Adapter - Serial |
| SKU | AP9600 |
| Sale Price | $152.95 |
[/custom-options]
APC Backplate Kit (SU029RM2U)
MSRP:
$156.99
$156.99
$143.99
Save:
$13.00 (8.28%)
Out of stock