APC NetShelter Cable Management, Vertical Cable Manager, Rings, for NetShelter 750 and 800mm W Enclosures, Set of 8, 76 x 19 x 203 mm (AR7707)
SKU:
AR7707
UPC:
0731304235217
MSRP:
$142.99
$142.99
$130.99
Save:
$12.00 (8.39%)
Warranty Information:
2 Year
Condition:
New
Width:
7.60
(cm)
Height:
1.90
(cm)
Depth:
20.30
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf2
Additional-pdf1
- NetShelter SX 750mm Cable Ring Set
- Installation Guide
- Mounting Hardware
Cable Manager Type: Ring
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 0.7" (19 mm)
Width: 3" (76 mm)
Depth: 8" (203 mm)
Weight (Approximate): 2.43 lb (1102.23 g)
Mounting Preference: No Preference
Package Contents:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: 2 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | AR7707 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Model | AR7707 |
| Product Name | NetShelter SX 750mm Cable Ring Set |
| Product Type | Cable Tying |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Ring |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.7" (19 mm) |
| Width | 3" (76 mm) |
| Depth | 8" (203 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.43 lb (1102.23 g) |
| Mounting Preference | No Preference |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | APC by Schneider Electric NetShelter SX 52U 750mm Wide x 1200mm Deep Enclosure with Sides Black - For Server - 52U Rack Height - Black |
| SKU | AR3357X674 |
| Sale Price | $6455.95 |
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf2
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
APC NetShelter Cable Management, Vertical Cable Manager, Rings, for NetShelter 750 and 800mm W Enclosures, Set of 8, 76 x 19 x 203 mm (AR7707)
MSRP:
$142.99
$142.99
$130.99
Save:
$12.00 (8.39%)
Out of stock