Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Appliance, EcoStruxure IT Data Center Expert, enterprise, up to 4025 devices, up to 250 surveillance cameras, remote monitoring, - (AP9475)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- StruxureWare Data Center Expert Enterprise
- 1 node surveillance license key
- 25-node license key
- CD with software
- Installation guide
- Server appliance
- User manual
Color Family: Silver
Product Color: Silver
Form Factor: Rack Mount
Rack Height: 2U
Height: 3.50" (89 mm)
Width: 19.02" (483 mm)
Depth: 19.02" (483 mm)
Weight (Approximate): 55.12 lb (25002.01 g)
Package Contents:
Application/Usage: Remote Management
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin: United States
Limited Warranty: 2 Year
- Centralized Monitoring: Unified view of connected devices in your data center
- Real-time Alerts: Swift notifications for critical infrastructure events
- Customizable Reporting: Generate detailed reports for informed decisions
- Trend Analysis: Optimize performance with historical and real-time data analytics
- Scalability: Easily expand by adding new infrastucture devices
- Secure Access: Multi-user, multi-site with customizable authentication and permissions
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | AP9475 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | Schneider Electric |
| Product Line | StruxureWare |
| Product Model | AP9475 |
| Product Name | StruxureWare Data Center Expert Enterprise |
| Product Type | Infrastructure Management Equipment |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Form Factor | Rack Mount |
| Rack Height | 2U |
| Height | 3.50" (89 mm) |
| Width | 19.02" (483 mm) |
| Depth | 19.02" (483 mm) |
| Weight (Approximate) | 55.12 lb (25002.01 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents | |
| Application/Usage | Remote Management |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
[custom-options]
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf4
Additional-pdf7
Additional-pdf2
Additional-pdf5
Additional-pdf6
User-Manual
Additional-pdf1
Additional-pdf3
[/custom-user-manual]