Black Box Horizontal 19 Inch Rackmount Cable Manager Single Sided Height Gray Panel Management Single-Sided Rack IT ECFB36
SKU:
ECFB36
UPC:
822088076353
MSRP:
$46.56
$46.56
$39.95
Save:
$6.61 (14.20%)
Warranty Information:
Lifetime
Condition:
New
Width:
76.20
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
91.44
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Additional-pdf2
Cable Manager Type: Cable Manager
Product Color: Gray
Rack Height: 45U
Width: 30"
Depth: 36"
Compatibility:
Elite Cabinets
Country of Origin: United States
TAA Compliant: Yes
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Manufacturer Part Number | ECFB36 |
| Manufacturer Website Address | http://www.blackbox.com |
| Brand Name | Black Box |
| Product Model | ECFB36 |
| Product Name | 19" Horizontal IT Rackmount Cable Manager - 45U, Single-Sided, Gray |
| Product Condition | New |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Gray |
| Rack Height | 45U |
| Width | 30" |
| Depth | 36" |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Elite Cabinets |
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Black Box Elite EC45U3036TPMS6NK Rack Cabinet - For PDU, Server - 45U Rack Height - 6 Fan(s) - Black - Plexiglas, Mesh, Steel |
| SKU | EC45U3036TPMS6NK |
| Sale Price | $2730.89 |
| Product | Black Box Elite EC45U3036TPMS3NK Rack Cabinet - For PDU, Server - 45U Rack Height - 3 Fan(s) - Black - Plexiglas, Mesh, Steel |
| SKU | EC45U3036TPMS3NK |
| Sale Price | $2749.32 |
| Product | Black Box Elite EC45U3036SPMS3NK Rack Cabinet - For Server - 45U Rack Height - Black - Plexiglass, Mesh, Steel |
| SKU | EC45U3036SPMS3NK |
| Sale Price | $2670.31 |
| Product | Black Box Elite EC45U3036TPMSMNK Rack Cabinet - For PDU, Server - 45U Rack Height Enclosed Cabinet - Black - Plexiglas, Mesh, Steel |
| SKU | EC45U3036TPMSMNK |
| Sale Price | $2649.79 |
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
Additional-pdf2
[/custom-user-manual]
Black Box Horizontal 19 Inch Rackmount Cable Manager Single Sided Height Gray Panel Management Single-Sided Rack IT ECFB36
MSRP:
$46.56
$46.56
$39.95
Save:
$6.61 (14.20%)
Out of stock