Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- FLEXIDOME indoor 3100i
- FLEXIDOME indoor 3100i IR
- FLEXIDOME outdoor 3100i IR
- FLEXIDOME micro 3100i indoor
- FLEXIDOME micro 3100i outdoor
- FLEXIDOME indoor 5100i
- FLEXIDOME indoor 5100i IR
- FLEXIDOME outdoor 5100i
- FLEXIDOME outdoor 5100i IR.
Device Supported: Network Camera,Gang Box
Shape: L
Features: Compact,Easy to Install,Flexible,Sturdy,IK10
Mount Function: Wall Mount,Accessory
Mount Surface: Wall
Durability: Salt Resistant,Vibration Resistant,Shock Resistant,Impact Resistant
Color Family: White
Product Color: Signal White
Product Material: Plastic,Metal
Form Factor: Wall Mountable
Height: 5.03" (127.76 mm)
Diameter: 7.24" (183.90 mm)
Weight (Approximate): 0.04 oz (1.07 g)
Indoor/Outdoor: Indoor,Outdoor
Compatibility:
Bosch Network Camera:
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | The Bosch Group |
| Manufacturer Part Number | NDA-3083-LWMT |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosch.com |
| Brand Name | Bosch |
| Product Name | NDA-3083-LWMT Compact wall mount, 110, 123, 137, 148mm |
| Product Type | Wall Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Network Camera,Gang Box |
| Shape | L |
| Features | Compact,Easy to Install,Flexible,Sturdy,IK10 |
| Mount Function | Wall Mount,Accessory |
| Mount Surface | Wall |
| Durability | Salt Resistant,Vibration Resistant,Shock Resistant,Impact Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | Signal White |
| Product Material | Plastic,Metal |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 5.03" (127.76 mm) |
| Diameter | 7.24" (183.90 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.04 oz (1.07 g) |
| Miscellaneous | |
| Indoor/Outdoor | Indoor,Outdoor |
| Compatibility | Bosch Network Camera:
|
[/custom-specifications]