Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Bretford CUBE Micro Tray - Wired - Chromebook, Notebook, Tablet - Charging Capability - Sky (TVT10AC-SKY)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- CUBE Micro Tray
- Power Cord
Connectivity Technology: Wired
Charging Capability: Yes
Device Supported: Chromebook,Notebook,Tablet
Product Color: Sky
Height: 16.50" (419.10 mm)
Width: 18.25" (463.55 mm)
Depth: 17" (431.80 mm)
Weight (Approximate): 22.05 lb (10000 g)
Package Contents:
Country of Origin: United States
Limited Warranty: 3 Year
- With the Bretford Cradle, charge or synchronize data at the same time
- Get enhanced signal quality with wired connectivity
- The cradle has charging capability in it adding convenience
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Bretford Manufacturing, Inc |
| Manufacturer Part Number | TVT10AC-SKY |
| Manufacturer Website Address | http://www.bretford.com |
| Brand Name | Bretford |
| Product Line | CUBE Micro |
| Product Model | TVT10AC |
| Product Name | CUBE Micro Tray |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Chromebook,Notebook,Tablet |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Sky |
| Height | 16.50" (419.10 mm) |
| Width | 18.25" (463.55 mm) |
| Depth | 17" (431.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 22.05 lb (10000 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]