Canon Large-Format Specialty Print Media Photo Paper Pro Luster 260gsm - 24" (609.60 mm) x 100 ft (30.48 m) - 260 g/m² Grammage - (1108C003AA)
SKU:
1108C003AA
UPC:
013803268898
MSRP:
$194.99
$194.99
$178.99
Save:
$16.00 (8.21%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Sheet Size: 24" x 100 ft
Grammage: 260 g/m²
Print Technology: Inkjet
Surface Finish: Luster,Semi-gloss
Weight (Approximate): 6.40 kg
- Get high-quality & rich-color tones with photo paper
- With luster finish, get fewer glare images with perfect sharpness
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Manufacturer Part Number | 1108C003AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.ca |
| Brand Name | Canon |
| Product Line | Photo Paper Pro |
| Product Name | Large-Format Specialty Print Media Photo Paper Pro Luster 260gsm |
| Packaged Quantity | 1 / Box |
| Product Type | Photo Paper |
| Product Information | |
| Sheet Size | 24" x 100 ft |
| Grammage | 260 g/m² |
| Print Technology | Inkjet |
| Surface Finish | Luster,Semi-gloss |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 6.40 kg |
[/custom-specifications]
Canon Large-Format Specialty Print Media Photo Paper Pro Luster 260gsm - 24" (609.60 mm) x 100 ft (30.48 m) - 260 g/m² Grammage - (1108C003AA)
MSRP:
$194.99
$194.99
$178.99
Save:
$16.00 (8.21%)
Out of stock