Dell Targus 100W USB-C Portable Power Bank - For Tablet PC, Notebook - 25000 mAh - 100 W - 5 V, 9 V, 15 V, 20 V Input - 3 x USB (451-BDJK)
SKU:
451-BDJK
UPC:
884116484523
MSRP:
$114.95
$114.95
$106.95
Save:
$8.00 (6.96%)
Warranty Information:
2 Year
Condition:
New
Width:
8.69
(cm)
Height:
17.25
(cm)
Depth:
3.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Features: Airline Safe,LED Indicator,Lightweight,Over Voltage Protection,Overcharge Protection,Over Current Protection,Overheat Protection
Battery Capacity: 25000 mAh
Input Voltage: 5 V,9 V,15 V,20 V
Output Power: 100 W
Number of USB Ports: 3
USB Power Delivery: 2 x Type-C 100W
Form Factor: Portable
Height: 6.79" (172.47 mm)
Width: 3.42" (86.87 mm)
Depth: 1.18" (29.97 mm)
Weight (Approximate): 1.32 lb (599.88 g)
Application/Usage: Tablet PC,Notebook
Limited Warranty: 2 Year
- Delivers a long lasting charge with the capacity of 25000 mAh
- Can be recharged easily before charging other devices
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Manufacturer Part Number | 451-BDJK |
| Manufacturer Website Address | http://www1.ca.dell.com |
| Brand Name | Dell |
| Product Name | Targus 100W USB-C Portable Power Bank |
| Product Type | Power Bank |
| Product Information | |
| Features | Airline Safe,LED Indicator,Lightweight,Over Voltage Protection,Overcharge Protection,Over Current Protection,Overheat Protection |
| Battery Information | |
| Battery Capacity | 25000 mAh |
| Power Description | |
| Input Voltage | 5 V,9 V,15 V,20 V |
| Output Power | 100 W |
| Interfaces/Ports | |
| Number of USB Ports | 3 |
| USB Power Delivery | 2 x Type-C 100W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Portable |
| Height | 6.79" (172.47 mm) |
| Width | 3.42" (86.87 mm) |
| Depth | 1.18" (29.97 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.32 lb (599.88 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet PC,Notebook |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
Dell Targus 100W USB-C Portable Power Bank - For Tablet PC, Notebook - 25000 mAh - 100 W - 5 V, 9 V, 15 V, 20 V Input - 3 x USB (451-BDJK)
MSRP:
$114.95
$114.95
$106.95
Save:
$8.00 (6.96%)
Out of stock