Fellowes Partition Additions™ Name Plate - 9" (228.60 mm) Width x 2.50" (63.50 mm) Height x 0.75" (19.05 mm) Depth - Rectangular (75906)
SKU:
75906
UPC:
077511759062
MSRP:
$210.99
$210.99
$192.99
Save:
$18.00 (8.53%)
Warranty Information:
3 Year
Condition:
New
Width:
22.86
(cm)
Height:
6.35
(cm)
Depth:
1.91
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Shape: Rectangular
Application/Usage: Outdoor
Features: Tackable,Replaceable,Recyclable,Repositionable
Mount Type: Wall Mountable
Color Family: Gray
Product Color: Dark Graphite
Product Material: Plastic,Steel
Height: 2.50" (63.50 mm)
Width: 9" (228.60 mm)
Depth: 0.75" (19.05 mm)
Weight (Approximate): 3.84 oz (108.86 g)
Recycled: Yes
Country of Origin: China
Limited Warranty: 3 Year
- Displays name, title, or department name on partition walls
- Area displays text or graphics you customize and print
- Innovative ViperPin™ technology attaches to any tackable surface
- Product contains 96% post-consumer recycled materials and is 100% recyclable
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 75906 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Partition Additions |
| Product Name | Partition Additions Name Plate |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
| Product Information | |
| Shape | Rectangular |
| Application/Usage | Outdoor |
| Features | Tackable,Replaceable,Recyclable,Repositionable |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Dark Graphite |
| Product Material | Plastic,Steel |
| Height | 2.50" (63.50 mm) |
| Width | 9" (228.60 mm) |
| Depth | 0.75" (19.05 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.84 oz (108.86 g) |
| Miscellaneous | |
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]
Fellowes Partition Additions™ Name Plate - 9" (228.60 mm) Width x 2.50" (63.50 mm) Height x 0.75" (19.05 mm) Depth - Rectangular (75906)
MSRP:
$210.99
$210.99
$192.99
Save:
$18.00 (8.53%)
Out of stock