Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson 7160-0285 Pole Mount for Notebook - Black - Steel - 1 (7160-0285)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Notebook
Features: Tilt,Swivel
Color Family: Black
Product Color: Black
Product Material: Steel
Height: 3.38" (85.85 mm)
Width: 3.44" (87.38 mm)
Depth: 8.02" (203.71 mm)
Weight (Approximate): 3.93 lb (1782.62 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0285 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Model | 7160-0285 |
| Product Name | Quad Motion TS5 Mount |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Pole Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Features | Tilt,Swivel |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 3.38" (85.85 mm) |
| Width | 3.44" (87.38 mm) |
| Depth | 8.02" (203.71 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.93 lb (1782.62 g) |
[/custom-specifications]